Kochamy drewno
od pokoleń

Jesteśmy rodzinną firmą. Tworzymy meble z litego drewna, by dać Ci produkt na lata. Stół, który u nas zamówisz zostanie w Twojej rodzinie i będzie świadkiem wszystkich pięknych historii.

Poznaj naszą historię zapisaną w drewnie.

Leśnicy i stolarze

Historia naszej drzewnej pasji sięga czasów przedwojennych i łączy cztery pokolenia. Pradziadek Jan był stolarzem i prowadził zakład produkcji mebli. Dziadek Marian - jego zięć - przez całe życie pracował jako leśniczy w Leśnictwie Jerzówka, a swoją pasję zaszczepił w synu Adamie.

Adam także swoje życie zawodowe związał z lasem i drewnem. Po ukończeniu studiów na Wydziale Leśnym przez 20 lat pracował w Lasach Państwowych, pełniąc między innymi funkcję nadleśniczego. W latach 90, kiedy zmienił się ustrój, postanowił wrócić do korzeni drugiego dziadka. Uruchomił tartak, w którym ruszyła produkcja tarcicy. Początkowo produkcja odbywała się na zabytkowych, niemieckich trakach z początku XX w., z czasem park maszyn powiększył się o nowoczesne urządzenia.

Dzięki tym rodzinnym doświadczeniom wiemy jak wybierać pnie do przerobu, by uzyskać finalny produkt wysokiej jakości i dzięki temu mamy doskonałą bazę do mebli na lata.
Dzięki tym rodzinnym doświadczeniom poznaliśmy dobre drewno od podszewki - wiemy jak wybierać pnie do dalszej obróbki, by uzyskane deski stały się najlepszym budulcem mebli. Dobrze wysuszone, wyselekcjonowane, w każdym rozmiarze - dzięki temu mamy doskonałą bazę do mebli na lata.

Od deski
do stołu

W 2009 r. do firmy dołączyło czwarte pokolenie - synowie Adama: Tomasz i Adam junior. Szybko pojawiły się projekty mebli - pierwsze były stoły, które stanęły w biurze. Tak spodobały się naszym klientom, że postanowiliśmy uruchomić produkcję mebli. Pojawiły się nowe maszyny, ale końcowa obróbka drewna - taka jak szlifowanie krawędzi typu live Edge, szczotkowanie czy olejowanie jest wciąż wykonywana ręcznie, tak aby wydobyć piękno i indywidualny charakter z każdego stołu.
Dziś działamy kompleksowo - produkujemy deski i z nich robimy meble. Proponujemy Ci więc najkrótszą drogę nabycia wymarzonego stołu, bo prosto od producenta drewna. Nie musisz płacić hurtowniom, stolarniom, fabrykom i projektantom, nasze meble powstają w naszej firmie od samego początku, czyli od pnia, który przywozimy z Lasów Państwowych.

JAK POWSTAJĄ NASZE MEBLE?

Kupujemy pnie drzew od Lasów Państwowych
Tniemy je na tarcicę i suszymy
Z tarcicy przygotowujemy deski, a z nich elementy konstrukcyjne
Wykonujemy nogi lub ramy z metalu
Kupujesz gotowy mebel lub robimy go według twojej specyfikacji
Łączymy elementy, pakujemy i wysyłamy

Kim jesteśmy?


Dziś trzon naszej firmy tworzy rodzinny team: założyciel Adam i jego dzieci: Tomasz, Adam i Ewa.


Adam
czuwa nad doborem drewna do tartaku. To dzięki jego doświadczeniom trafiają do nas najlepsze pnie dębu, jesionu i buku.
Adam junior
kontaktuje się z klientami, dostawcami i podwykonawcami, kontroluje finanse i pilnuje, by zamówienia trafiały do Was na czas.

Tomasz
to główny spec od designu i produkcji – szuka inspiracji, czuwa nad zespołem projektantów oraz kontroluje jakość desek - od ich właściwego cięcia, przez przetarcie na trakach, po odpowiednie suszenie.
Ewa i Małgosia
Ewa dba o wizerunek i komunikację firmy. Prowadząc własną agencję marketingu i PR wzięła pod skrzydła rodzinną firmę, by zadbać o jej obecność na wnętrzarskich salonach. Do współpracy zaprosiła Małgosię - blogerkę z bloga Odnawialnia.pl, która wspiera proces projektowania mebli, pisze o nich w mediach i pokazuje jak aranżować nimi przestrzeń.

Gdzie nas
znajdziesz?

Masz ochotę zobaczyć nasze meble na żywo? Zapraszamy do siedziby firmy zlokalizowanej w zabytkowym spichlerzu, pochodzącym z końca XIX wieku. Spichlerz był kiedyś częścią majątku dworskiego, potem przejęła go gmina, która nie miała pomysłu, co z nim zrobić. Od wielu lat budynek stał opuszczony i niszczał. Po odkupieniu spichlerza od gminy, przeprowadziliśmy jego gruntowny remont, adaptując go m.in. na biura. Podczas remontu użyliśmy drewna z naszego tartaku, dlatego można w nim obejrzeć nasze drewniane meble, podłogi i schody.

KONTAKT
e-mail: info@woodlooking.pl
tel.: 602 708 084
Facebook: @wood-looking
Instagram: @wood_looking
ZAMÓWIENIA SPECJALNE